Smaczna PIZZA w Domu

Jak to zrobić, aby pizza w domu wyszła tak jak powinna, zbliżona do tej w restauracji ?

Wiele razy widziałem jak wspaniale wyrośnięte, idealnie wypieczone ciasto wychodzi na video-blogach szefów kuchni, w programach kulinarnych Jamiego Oliviera czy tych rywalizujących ze sobą o zostanie najlepszym szefem kuchni.

Przestawiam kilka cennych a zarazem prostych wskazówek, dzięki którym pizza upieczona w domowym piekarniku powinna smakować i wyglądać wspaniale.1. Piekarnik rozgrzewamy do maksymalnej temperatury, przed włożeniem pizzy.

  • Piekarnik rozgrzewamy do maksymalnej temperatury, przed włożeniem pizzy.
  • Ciasto do pizzy rozciągamy za pomocą rąk, pozwoli to Nam zachować pęcherzyki powietrza w środku, które prawdopodobnie znikną przy wałkowaniu.
  • Pizze pieczemy na nieprzywierającej powierzchni, np. specjalnej blasze czy papierze do pieczenia.
  • Jeśli mamy kamień do pizzy, pizze wkładamy dopiero kiedy rozgrzeje się na MAXA, pamiętajmy że pizza powinna piec się także od spodu.
  • Jeśli używamy białej mozzarelli ( mam nadzieję ! ) a nie produktów jej zbliżonych, wkładamy pizzę z sosem a po minucie jak ciasto trochę się upiecze wyciągamy, dokładamy ser i resztę składników starając się jak najmniej obniżyć temperaturę piekarnika ( unikniemy rozgotowania i rozlania sera ).

Przepis na ciasto ? Nic prostrzego.
Mąka, woda, sól, oliwa, drożdże.
Na sos ? Dobre pomidory …

 

NAPISZ DO NAS

E-mail
Translate »