Miksery do Pizzy ( ciasta )

Miksery do ciasta ( pizzy ), rodzaje oraz podstawowe wskazówki

Odpowiedni mikser do wyrabiania ciasta z którego wypiekamy pizzę jest bardzo ważną częścią Naszego wyposażenia i to nie tylko ze względu na odpowiedni rozmiar, dobrany w zależności od ilości sprzedawanej każdego dnia.

Na przykład temperatura którą wytwarza podczas wyrabiania i ugniatania, ma duży wpływ jego elastyczność. Kolejnym ważnym czynnikiem jest napowietrzanie ciasta, które ma wpływ na proces pieczenia, pęcherzyki powietrza i chrupkość.


Miksery możemy 
podzielić ze względu na kategorie na:

 

 • spiralne 

 • widelcowe 

 • planetarne

   
  W zależności od używanego sprzętu, należy odpowiednio dopasować finalną temperaturę ciasta przed wyjęciem z dzieży. Temperaturą możemy manipulować na przykład dostosowując temperaturę wody, która w okresie letnim często chłodzimy kostkami lodu przed dodaniem do miksera, lub przechowując mąkę zgodnie z zaleceniami w chłodnym zacienionym pomieszczeniu.

  W pizzeriach najczęściej spotykane są miksery spiralne.

  Dzielimy je także na modele:

 •  ze stała, oraz wyjmowaną dzieżą ( miską ) otwierane do góry.

 • na „jednobiegowe”, oraz z możliwością regulowania prędkości

 • wyposażone w dodatkowe funkcje takie jak timer, oświetlenie itd.

 

Każdy doświadczony Pizzaioli, wie że profesjonalny sprzęt wyposażony powinien być w możliwość ustawienia chociaż 2 biegów, a funkcja ta jest bardzo przydatna w trakcie wyrabiania ciasta, kiedy chcemy na końcu podpić prędkość i nadać ciastu odpowiedniej konsystencji.
NAPISZ DO NAS

E-mail
Translate »